Z továrny na Sokolovsku unikla zapáchající látka. Lidé zvrací

Z továrny na Sokolovsku unikla zapáchající látka. Lidé zvrací - takový je název reportáže z TV Nova k problematice úniku škodlivých látek z Vřesové. 

Naše hnutí v roce 2018 před volbami upozornilo a iniciovalo petici - Petice za okamžité zastavení TRANSPORTU A SPALOVÁNÍ nebezpečných toxických odpadů z Ostravska v lázeňském trojúhelníku Karlovarského kraje. V čele se starostou Františkových Lázní jsme upozornili, že tento svoz a následná likvidace je v tomto kraji, místě zcela nevhodná. Byli jsme napadeni, že se chceme zviditelnit před volbami, ikdyž nehrozí žádné nebezpečí. Dnes vidíme, jak je vše v bezpečí, lidé zvracejí, nedá se dýchat a vyjma znečištěných řek se páchnoucí dehet dostává do ovzduší. 

Sokolovská uhelná reagovala, že tato nehoda nemá nic společného se zpracováním dehtů z ostravských kalů, avšak k tomu hnědému uhlí se dle integrovaného povolení přidávají 4% kalů to se zplynuje a následně se pálí energetický plyn.

Naše hnutí je stále pro úplný zákaz zpracování ostravských kalů v oblasti Lázeňského trojúhelníku. Pod naší peticí je již podepsáno přes 1100 lidí. 

Odkaz na petici: 

https://www.petice24.com/petice_za_okamite_zastaveni_transportu_a_spalovani_nebezpenych_toxickych_odpad_z_ostravska_v_lazeskem_trojuhelniku_karlovarskeho_kraje?fbclid=IwAR30wTaZoNMWr3pK6xjRYIfgAzerU-Nsa5IDDn7-dMKNyf1MzIxrtxqmwhw

Pokračovat ve čtení

Lázně stojí na prahu UNESCO

Karlovarský kraj – Evropská lázeňská města, která v rámci takzvané sériové nominace usilují o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO, čeká přelomový okamžik.

Pokračovat ve čtení

PF2019

Vše nejlepší, hodně zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2019 Vám přeje hnutí PRO Zdraví a Sport - děkujeme za vaší přízeň

Mgr. Zdeněk Kubec - předseda hnutí 

 

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2018 PRO Zdraví a Sport