Plzeň Malesice - rozhovor s lídrem Alešem Tolarem

Aleš Tolar - 42 let, deset let žiji v Plzni-Malesicích, vystudoval gymnázium v Tachově a žurnalistiku na filozofické fakultě UP v Olomouci, celý život pracují v médiích, začínal jsem jako sportovní, později zpravodajský redaktor a editor v Denících Bohemia. ZÁJMY: Především sport. Hraje aktivně squash, nohejbal, fotbal, jezdí na kole. Velký fanoušek plzeňského hokeje i fotbalu. 

Co tě přimělo kandidovat v Malesicích?
V Malesicích se od počátku snažím angažovat ve veřejných věcech. Stál jsem u zrodu a do loňska byl předsedou místního spolku Plzeň9, který pořádá spoustu akcí pro místní lidi. Už před čtyřmi roky jsem poprvé kandidoval v obecních volbách a uplynulé volební období byl v zastupitelstvu, bohužel s kolegy z našeho sdružení jsme zůstali v menšině, a tedy v opoziční roli. Museli jsme tak bohužel často jen přihlížet tomu, co se v Malesicích děje, respektive neděje a neměli moc možností to nějak ovlivnit.

Co by se v Malesicích mělo změnit?
Je toho celá řada. Vyjmenuju tři základní věci. Především vodovod a kanalizace, Malesice jsou jediný obvod v Plzni, kde stále není. Přitom, jak je Plzeň bohaté město a kolik utrácí stamilionů za jiné pro život ne tak důležité projekty, je pro mě zcela nepochopitelné, že u nás tuhle základní infrastrukturu stále nemáme a dál platí jen plané sliby, které dali politici před mnoha lety při připojení Malesic k Plzni. V mnoha zdejších domech jsou lidé odkázaní i na hodně nekvalitní studniční vodu, splašky končí v potoce… Je to ostuda. A kvůli tomu, že nejsou vyřešeny sítě, nelze upravovat finální povrchy silnic a chodníků, které podle toho vypadají. Třeba návsi v Malesicích i Vlkýši by zasloužily revitalizaci a lepší povrchy, jako je tomu dnes už v řadě obcí.
Druhým velkým tématem pro Malesice je podle mě bezpečnost – ať už v souvislosti s místními ubytovnami, tak s houstnoucí silniční dopravou. Obojí se musí řešit. Kvůli problémovým lidem by Malesice měly mít svého obecního policajta na celý úvazek, ne jen občas na pár hodin, stejně to platí pro dopravu, kde by se navíc mělo na několika místech upravit i dopravní značení a policie hlídat, jak ho řidiči respektují.
Dotřetice mě trápí jistá rozdělenost a rozhádanost lidí v našem obvodě, to že nedrží pospolu tak, jak by na malé vesnici, kterou přece jen Malesice i Dolní Vlkýš jsou, mělo být. Myslím si, že obecní úřad by v tomto směru měl hrát důležitou roli, více podporovat místní spolky a sám i pořádat pro děti a mladé rodiny i pro starší a seniory více akcí, kde by se lidé mohli společně setkávat a sbližovat se.

K tvým velký zájmům patří sport a také jsi se stal členem hnutí PRO Zdraví a Sport. Kdy sis byl naposledy zasportovat? A jaký iontový nápoj po sportu nejraději piješ?
Snažím se sportovat téměř denně. Nyní asi nejvíc kolo. Loni na podzim jsem ještě hrál za malesické béčko i fotbal, ale teď už to nestíhám, hraji totiž za Malesice i nohejbal a tam se musím pochlubit, že v okresní soutěži nám to celkem jde a jsme na předních místech tabulky. Každé vítězství, ale i prohru, pochopitelně rád zapiju s kluky v MalesickémDvoře nebo v hospodě Pod Farou plzeňským pivkem.

 

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2018 PRO Zdraví a Sport