Programové body pro Eurovolby 2019

Zdravá a rozumná Evropa - jdeme do voleb 2019.

1. Péče o zdraví
Péče o zdraví je ve všech členských státech EU primárně řešena jednotlivými členskými zeměmi. Zejména terapeutická péče je v zemích EU realizována v přísných normách evropské a světové zdravotnické organizace. Tento princip plně podporujeme.
V orgánech EU budeme iniciovat tlak na společné spolufinancování podpory zdravotní péče v preventivních zdravotních programech, které jsou v některých zemích EU na nižší úrovni. Budeme podporovat i evropské projekty a programy péče o starší občany.

2. Sport, pohybové aktivity
Sport a pohybové aktivity jsou v EU procesně řízeny stejně jako segment péče o zdraví a jsou v plné kompetenci jednotlivých členských států EU. Jednoznačně říkáme, že pohybová gramotnost dětí a podpůrné projekty pohybových aktivit dospělé populace jsou stále více zanedbávané téma ve většině zemí EU včetně ČR.
Na rozdíl od naprosto přesných norem pro zdravotnictví, neexistují v EU žádné normy pro péči o pohybové aktivity, ale pouze nicneříkající doporučení.
Budeme iniciovat základní normy „povinné“ podpory pohybových aktivit obyvatel zemí EU a budeme doporučovat, aby členské státy zvážily zařazení do národních rozpočtů.
Pokud se tato iniciativa podaří prosadit, téměř nejvíce získá ČR.

3. Ekonomika v eurozóně
Ekonomiku v eurozóně vnímáme jako jeden ze základních důvodů, proč EU vznikla. Současnou úroveň ekonomiky vnímáme jako dobře fungující projekt, řízený trhem, ne politiky a exekutivou EU. Za jediný, ale o to zásadnější problém, vnímáme dvojí kvalitu potravin a některého spotřebního zboží. Tento problém chceme a budeme aktivně řešit.

4. Zahraniční politika ČR v EP
Zahraniční politika České republiky musí v orgánech EU vycházet z našich českých národních priorit. Tento princip budeme prosazovat u všech států EU. Je nepřijatelné vytvářet přesilové hry a rozhodovat nátlakem. Pouze shoda všech členský států při všech klíčových verdiktech a rozhodnutích, zasahujících a ovlivňujících životy občanů EU, je jediným neměnným principem a základem společného soužití a spolupráce.

5. Zrušit povinnost přijmout euro
Euro není, nemůže a nesmí být jedinou nařízenou měnou v EU. Členské státy musí mít právo samy rozhodnout o své měně. Jen tak zajistíme pochopení všech vlád a národů, že společná měna by mohla být výhodou všech, ale její násilné prosazování by vedlo k naprosté ztrátě důvěry.

6. Migrace a azylová politika
Jsme jednoznačně proti neřízené migraci a souhlasíme s názorem, že migraci je třeba zabraňovat především v místě jejího vzniku smysluplnou pomocí a opatřeními. Po EU vyžadujeme zásadní změnu v přístupu k migrační a azylové politice. Migrační a azylová politika na národní úrovni musí zůstat výhradně v odpovědnosti jednotlivých členských států EU a naopak se hlásíme k naší aktivní spoluúčasti na ochraně vnějších hranic celé EU.

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2020 PRO Zdraví a Sport