Rozhovor s předsedou PRO Zdraví a Sport Zdeňkem Kubcem

Předseda hnutí Mgr. Zdeněk Kubec k roku 2018 a jak vidí rok 2019 pro hnutí PRO Zdraví a Sport.

Jak Zdeňku hodnotíte rok 2018 pro hnutí PRO Zdraví a Sport?
Troufnu si říci, že rok 2018 byl pro naše hnutí přelomový. Nečekal jsem, že postavíme přes 1200 kandidátů a získáme na 100 mandátů po celé ČR. Volby potvrdily, že jdeme správným směrem, máme statutární náměstky primátorů, náměstky primátorů, starosty, zástupce starostů a velké množství radních. A za velmi podstatné považuji i to, že skoro všude jsme součástí koalice, což potvrzuje naší kvalitu a nekonfliktnost.

Co se podle Vás nepovedlo?
Určitě úplně vše nevyšlo na 100%, ale že bych něco nazval neúspěchem, tak to asi ne. Jediné co mne trochu zamrzelo, byly výsledky našich čtyř kandidátů do senátu. Zde byl nejúspěšnější MUDr. Jiránek na Litoměřicku s 13%. Ale i to je poučení, senát se nedá udělat bez velké reklamní kampaně. A ještě bych zmínil několik měst, kde jsme neprošli o desetiny procent

Jaká města máte na mysli?
Jirkov, Chomutov a Plzeň. Tady mne výsledek moc bolel, protože v těchto městech jsme myslím hodně poctivě pracovali

Nelze připsat neúspěch i k tomu, že jste hodně specifické hnutí? Název, kde je zdraví a sport?
Jsme hnutí, které se věnuje všem oblastem. To, že máme v názvu zdraví a sport neznamená, že nemáme záběr v ekonomice, sociální oblasti, dopravě, aj. Lidé, voliči, kteří nás znají ví, že jsme hlavně dobrá parta lidí a věří nám čím dál víc. To všechny naše členy posouvá dál. Sport a zdraví nás všechny v začátku spojil a myslím, že název měnit nebudeme.

V květnu nás čekají volby do Evropského parlamentu. Bude hnutí PRO Zdraví a Sport stavět kandidátku?
Evropské volby jsou velmi specifické. Dlouho jsme přemýšleli, zda do nich jít, nebo ne. Měli jsme v prosinci poprvé v historii i docela velkou konferenci k volbám do EP. Na konferenci zazněly hlasy pro i proti, za to jsem velmi rád. Nakonec jsme se rozhodli, že do voleb půjdeme. Chceme ukázat našim členům a voličům, že pracujeme dál.

Máte již vybraného lídra do voleb?
O lídrovi ještě nemáme jasno. Máme několik variant. Naše hnutí je hnutí mnoha osobností, takže spíše chceme, aby lídr měl stejné kvality jako kandidát na posledním místě.

Jaký výsledek by pro vaše hnutí byl úspěchem?
Nechci zde házet procenta výsledku. Pro mě bude úspěchem, když dokážeme postavit kvalitní kandidátku osobností, která zamíchá volebními výsledky. Moc dobře si uvědomuji, že konkurence bude veliká. Přeci jen tyto volby jsou pro sestavení kandidátky nejjednodušší. Stačí dvacet jedna kandidátů a máte hotovo. Já pevně věřím, že máme voličské jádro a dokážeme oslovit další voliče, kteří nám v těchto volbách dají šanci.

Nenapadlo Vás nějaké spojení s jinými subjekty?
Spojení, popř. nějaká podpora má vždy svá pozitiva, ale i negativa. My nejsme hnutí, které si může diktovat podmínky jako parlamentní strany, ale na druhou stranu nechceme hrát „druhé housle“. O spojení jsme také uvažovali, ale nakonec půjdeme sami za sebe.

Co chce nabídnout hnutí PRO Zdraví a Sport voličům ve volbách do Evropského parlamentu?
Tak my chceme nabídnout jména osobností, kvalitních lidí, kteří chtějí hájit zájmy ČR v EU. Mají srdce na tom správném místě, přesně takové srdce, které máme v našem logu. Uvědomujeme si, že jsme součástí EU a po ekonomické stránce je to dobře, avšak nemůže se stát, aby stát ztrácel svoji tvář, suverenitu.

 

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2020 PRO Zdraví a Sport