Tiskovka v Českých Budějovicích

Jakubcová Sýkorová (PRO Zdraví a Sport): Město má mít seniorskou radu 

České Budějovice by měly mít svou vlastní seniorskou radu. Krajské město potřebuje také více seniorských domů i hospic a širší nabídku aktivit pro volný čas osob důchodového věku. Domnívají se to kandidáti hnutí Pro Zdraví a Sport, kteří jdou do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích.

„Senioři tvoří téměř třetinu všech obyvatel Českých Budějovic. Žili tu a pracovali a město pro ně sice řadu aktivit dělá, ale není to dost. Setkávám se také s mnoha seniory, kteří se nedokáží k jakékoliv nabídce volnočasových aktivit nebo informacím tohoto typu dostat. To se musí změnit, protože je třeba si vážit lidí, kteří zde prožili své životy a aktivně pracovali,“ uvedla MUDr. Blanka Jakubcová Sýkorová z hnutí Pro zdraví a sport.

Město by si podle ní zasloužilo více domů s péčí o seniory i nový hospic, což jsou investice v řádech desítek milionů korun. „Dále je potřeba, aby zřídilo jedenáctičlennou radu budějovických seniorů, která bude disponovat vlastním rozpočtem ve výši 40 milionů korun ročně. Finance budou určeny na podporu kulturních a společenských akcí nebo i výletů po okolí města,“ doplnila Blanka Jakubcová Sýkorová.

IMG 1235

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2018 PRO Zdraví a Sport