V Praze 9 postavíme prof. Evu Sykovou jako zkušenou senátorku

Hnutí PRO Zdraví a Sport postaví do doplňovacích voleb do Senátu obvod Praha 9 vědkyni prof. Evu Sykovou.

Ve volbách se utká celkem deset kandidátů a paní profesorka je jedinou ženou. Jedná se o post, na který ze zdravotních důvodů rezignovala Zuzana Baudyšová (za ANO).

Deset kandidátů do senátu v Praze 9 - Doplňovací senátní volby v Praze 9 se uskuteční 5. a 6. dubna.

Za Piráty bude kandidovat středoškolský učitel a zastupitel v Praze 9 Petr Daubner, který má podporu od ČSSD, Zelených a hnutí Senátor 21. Svého kandidáta představila také ODS, která s podporou lidovců nominovala stávajícího starostu Prahy 9 Jana Jarolíma. Kandidátem za ANO bude bezpečnostní expert a pedagog Martin Hrubčík. Starostové a nezávislí (STAN) nominovali zastupitele Vinoře Davida Smoljaka, syna zesnulého režiséra Ladislava Smoljaka. Svého kandidáta představila také TOP 09, která do boje vyšle předsedu České společnosti pro rozvoj bydlení Martina Kroha. Kandidátem KSČM je první místopředseda ústředního výboru strany Petr Šimůnek. Za SPD bude o místo v horní komoře usilovat Pavel Pešan. Senátních voleb se chce zúčastnit také lékař a bývalý poslanec Jiří Koskuba (dříve ČSSD), který kandiduje za Českou Suverenitu. 

Prof. Eva Syková ke své kandidatuře: 

"Ač to bylo nečekané, dostala jsem nabídku kandidovat za hnutí PRO Zdraví a Sport. Po pečlivém rozmyšlení jsem nabídku přijala. Uvědomuji si, že tyto volby nejsou na 6let, ale pouze na zkrácené období 1,5 roku. Člověk, který nasedne do rozjetého vlaku Senátu a má pouze omezený čas na prosazování cílů, nemůže být nováčkem. Jsem velice ráda za podporu i mých kolegů, kteří mi věří a děkuji i vám, že jste mi po volbách v roce 2018 dále projevili přízeň. V těchto volbách se utká deset kandidátů a já jsem jedinou ženou. Mohlo by se zdát, že boj bude předem prohraný, ale jak víte, já se nebojím a půjdu do toho naplno".

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/libor-michalek-senat-volby-2019-kandidati-zuzana-baudysova.A190219_150544_praha-zpravy_rsr

 

PROZS v krajích

Kontakt

PRO Zdraví a Sport
Na Vyhlídce 2340/11
400 11 Ústí nad Labem

T: +420 602 281 737
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální sítě

Copyright © 2013 - 2020 PRO Zdraví a Sport