O revoluci v přírodní medicíně se v posledních letech postarala nejen nedůvěra k farmaceutickému průmyslu, ale také řada fascinujících léčivých bylin, které dobývají svět. V některých zemích se určité byliny považují za samozřejmou součást tradiční léčby, ale pro zbytek světa jsou neznámé. Stejné to bylo i u kratomu. Odedávna ho používali domorodci v jihovýchodní Asii k léčbě a zlepšení života, ale teprve nedávno se o jeho účincích dozvěděl i západní svět, kde se stal kratom okamžitě hitem.

Co byste o kratomu měli vědět?

Je to strom, který dorůstá do výšky i přes 20 metrů. Nese latinský název mitragyna speciosa a ze stromu se využívají především jeho listy. Domorodci je žvýkají, kouří nebo i konzumují. Do světa se ale v čerstvé podobě nedostanou, takže se po sběru suší a melou na prášek, který si pak můžete koupit. Jde o praktickou podobu, protože se prášek snadno rozmíchá ve vodě, různých nápojích nebo pokrmech. Kratom obsahuje dva významné alkaloidy, jde o mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v těle. Před užíváním je vhodné znát rizika kratomu. Vznikají ale nejčastěji, když se kratom neužívá v doporučeném množství. Kratom se nabízí v různých kmenech, každý má trochu jiný obsah účinných látek. Nabízí se zelený kratom, bílý kratom, červený kratom a žlutý kratom.

Hlavní přínosy kratomu

Potlačení únavy – Nízké dávky vám zajistí stimulaci, přísun energie a lepší soustředění. Můžete s kratomem nahradit kávu.

Zmírnění bolesti – Dokáže zmírnit různé druhy bolestí, od krátkodobých až po dlouhodobé.

Lepší spánek – Vyšší dávky kratomu působí sedativně a mohou vám zajistit rychlé usnutí a ničím nerušený spánek.

Boj s úzkostí – Pokud trpíte úzkostnými stavy nebo depresemi, kratom vám umožní relaxovat, uklidní tok myšlenek a vy se budete cítit lépe.

Lepší sex – Podporuje libido a také sexuální výkonnost, takže může celkově zlepšit váš sexuální život.

Hubnutí – Má schopnost zrychlit metabolismus, takže ho můžete využít pro podporu vašeho hubnutí.

Pevná stolice – Má protiprůjmové vlastnosti a stolice s ním bude pevnější. Pokud to ale s kratomem přeženete, může se objevit zácpa.

Přínosů kratomu je mnohem více, ale jelikož se stále studuje, ne všechny přínosy jsou vědecky doložené. Uživatelské zkušenosti ale hovoří za své. Jestliže vás kratom zaujal a hledáte vhodný obchod kratom, zvolte Neonkratom.cz Jde o eshop, kde se vám nabízí kvalitní kratom za výhodné ceny.