Zářící, zářivá a čistá pleť je snem všech mladých jedinců. Ale mnoho lidí si možná neuvědomuje, že určité jídlo dělá s vaší pokožkou zázraky. Některé potraviny obsahují účinné složky, které pomáhají udržovat pokožku čistou a bez skvrn. Pro efekt zvýrazňující krásu začněte jíst níže uvedená jídla. Budou chránit a opravovat vaši pokožku a pomáhají vyživovat pokožku zevnitř. Aby naše pokožka zůstala zdravá a pružná, potřebujeme správnou rovnováhu potravin.

Nejlepší potraviny pro rychlou čistou pleť:

Pojďme se podívat na nejlepší dietu pro čistou pleť, která vám pomůže vypadat báječně.

1. Tmavé bobule:

Bobule velmi prospívají vaší pokožce, protože obsahují antokyany, pigment, který pomáhá posilovat kolagenová vlákna. Pokud tedy hledáte antioxidanty, které čistí pokožku, zkuste si po jídle vyloupnout nějaké bobule.

2. Cantaloupe:

Pokud hledáte potraviny, které mohou přirozeně zlepšit pleť, nehledejte nic jiného než Cantaloupe. Má vysoký obsah vitamínů a minerálů, které mohou přirozeně zesvětlit tón pleti. Začněte tedy konzumovat toto sladké ovoce, které je také bohaté na beta karoteny. Po tomto není pro vaši pokožku potřeba žádný samoopalovací přípravek.

3. Kapusta:

Pokud vaše pokožka trpí příliš velkým množstvím akné nebo jinými zhoršenými problémy, pak kapusta pomůže vyčistit vaši pokožku a poskytne vám dokonalou pleť. Kales je protizánětlivá zelenina bohatá na vitamíny A, C, K a E. Jsou také velmi bohaté na Omega 3 a 6 mastné kyseliny. Takže v případě, že vás trápí akné, začněte jíst kapustu. Pomohlo by to odstranit přebytečné toxiny z těla vyvoláním správného pohybu střev.

4. Kopřivy:

Kopřivy jsou dobře známé pro své detoxikační vlastnosti. Ty obsahují protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci vyčistit vaši pleť a poskytnout pleti zářivou pleť. Listy kopřivy můžete využít různými způsoby. Buď si můžete připravit čerstvý čaj s listy kopřivy nebo použít listy kopřivy do polévky.

5. Papriky:

Paprika je běžně známá jako paprika a je snadno dostupná v různých barvách. Ty jsou bohaté na minerály a vitamíny. Pomáhá udržet vaši pleť bezchybnou a mladou díky antioxidantům a fytochemikáliím. Začněte tedy papriku konzumovat ve své pravidelné stravě pro zdravou pokožku.

6. Rajčata:

Začněte pravidelně jíst syrová rajčata, chcete-li zářivý a atraktivní vzhled. Rajčata jsou velmi bohatá na lykopen a jsou také kyselá. Karotenoidy přítomné v rajčatech dodají vaší pokožce přirozený a hřejivý vzhled.

7. Para ořechy:

Pokud vaše pokožka ztrácí pružnost nebo jí chybí pevnost, začněte ořechy konzumovat každý den. Pomůže opravit pokožku před poškozením sluncem a UV zářením. Ořechy pomáhají chlubit se selenem, takže vaše pokožka vypadá hedvábně a hladce.

8. Losos:

Losos je kožní superpotravina, protože díky němu vypadá vaše pokožka přitažlivě a září. Má vysoký obsah Omega 3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat všechny druhy zarudnutí a zánětu. Lososa byste měli jíst jednou týdně; může omladit vaši pokožku a snížit zánět.

9. Voda:

Vypití 8-10 sklenic vody může vaši pokožku omladit a obnovit její lesk. Přirozeně pomáhá vyplavovat z těla toxiny, které mohou způsobit zánět. Je to jedna z nejlevnějších a nejúčinnějších potravin pro čistou pleť.