Hledáte zábavný a efektivní způsob, jak zhubnout? S rostoucí populací trpící obezitou si plavání pro hubnutí rychle získává na popularitě mezi mnoha dalšími formami cvičení. Pomáhá vám získat svalovou hmotu tím, že zpevní vaše tělo, což z něj dělá jeden z účinných způsobů hubnutí .

Plavání je perfektní volbou i pro lidi s fyzickým omezením pro výrazné hubnutí. Dobré plavání ve studené vodě je skvělý způsob, jak dosáhnout nejlepších a požadovaných výsledků a zároveň si to užít. Přečtěte si tento článek pro rychlé tipy a výhody, pokud si chcete pro hubnutí vybrat plavání.

Pomáhá plavání při hubnutí?

Ano! Plavání je dobré pro hubnutí. Pomáhá zpevnit svaly tím, že procvičí celé tělo, na rozdíl od jiných sportovních tréninkových cvičení. Voda tvoří polštář pro svaly a kosti ve vašem těle, takže je lehké. Ite e pomáhá spálit všechny přebytečné kalorie ve vašem těle, což z něj dělá jednu z nejlepších forem kardiovaskulárního cvičení.  Plavání také zahrnuje paže, nohy a jádro, protože vaše tělo neustále potřebuje zůstat ve vodě. Je nutné udržovat vyvážený jídelníček, který jde ruku v ruce s fyzickou aktivitou.

Tipy, jak zhubnout plaváním:

Zde je několik tipů, které vám pomohou vytvořit rutinu a dodržovat ji, abyste efektivně zhubli a zpevnili svaly. 

 1. Úprava jídelníčku hraje zásadní roli při hubnutí a správném cvičení, plavání není výjimkou. Doplnění paliva proteinovým koktejlem nebo miskou zeleniny vás zasytí a pomůže vám vyhnout se zbytečnému mlsání.
 2. Brzy ráno je ideální čas jít si zaplavat, než budete jíst. Je to proto, že vaše tělo využívá zásoby tělesného tuku ve formě energie, a tím spaluje přebytečné kalorie.
 3. Plavání vám procvičí celé tělo a dokonalou formu kardia, které vám poskytne požadované výsledky.
 4. Intervalový trénink je další způsob, který vám pomůže spálit více kalorií. V jednom kole uvolněte tempo a v dalším plavte co nejrychleji, aby byla rutina zajímavá.
 5. Pokud chcete zvýšit svou odolnost ve vodě při plavání, je nošení koupací čepice perfektním řešením. Pomáhá spálit více kalorií zvýšením rychlosti.

Nejlepší tahy v plavání pro rychlé hubnutí:

Několik pohybů, které vaše tělo dělá během plavecké oblasti, známé jako tahy. Každý z těchto tahů slouží k jinému účelu a pomáhají vám efektivně zhubnout.

1. Prsa:

Jedná se o jednu z pomalých a pohodlných technik nejvhodnějších pro začátečníky. Zpočátku, když potřebujete čas na uchopení metody, je to nejlepší způsob, jak vyzkoušet, protože můžete volně plavat bez obav z pohybů. Půlhodinou prsa můžete spálit kolem 200 kalorií. Je také považován za dobrý kardio trénink, který pomáhá zpevnit svaly.

2. Plavání volným stylem pro hubnutí:

Pokud chcete rychlé výsledky a máte trochu zkušeností s plaváním, pak je pro vás technika volného stylu, protože je orientovaná na výsledek. Tento pohyb v této technice protíná vodu namísto tlačení proti vodě. Pomohlo by, kdybyste měli velmi málo energie na překonání dlouhých vzdáleností s volným stylem. Půl hodiny s tímto tahem se můžete zbavit stovek kalorií a pomáhá budovat svaly.

3. Motýlí plavání pro hubnutí:

I když je to trochu náročné na provedení, motýlkový tah je technika, která spálí nejvíce kalorií. Svaly jádra a horní části těla procvičují tuto techniku. Zlepšuje flexibilitu vašeho těla a dokáže spálit až 450 kalorií za každou půlhodinu tohoto zdvihu.

4. Zpětný zdvih:

Znak je dokonalá technika, která pomáhá odstranit přebytečný tuk z ramen a břišních partií. Vaše držení těla a flexibilita se drasticky zlepší, protože tento zdvih pomáhá posilovat svaly jádra. Pokud můžete dělat znak po dobu přibližně 30 minut, můžete získat 250 kalorií.

Další zdravotní přínosy plavání:

Plavání je pro vás dokonalým způsobem, jak zhubnout, když se vaše tělo pohybuje proti vodě, což zlepšuje vaši odolnost. Má také mnoho dalších zdravotních výhod, spolu s poskytováním rekreačního účinku. ( 3 ) Některé z výhod zahrnují:

 • Udržuje vaše tělo fit a tónovaný.
 • Pomáhá snižovat stres, protože je to relaxační cvičení.
 • Zlepšuje vaše držení těla.
 • Posílí vaše svaly.
 • Zlepšuje kardiovaskulární kondici.
 • Dá vašemu tělu naplno zabrat.

Plavání může být jak rekreační, tak náročný trénink. Pokud jste člověk, který miluje zábavu spolu s fyzickou aktivitou, pak je plavání perfektní volbou. Plavání pro hubnutí může být stejně efektivní jako běh nebo návštěva posilovny a budete se moci rychle dostat do formy. Pokud jste začátečník, začněte pomalu a pomalu zvyšujte tempo. Je lepší se učit pod dohledem profesionála, dokud nezískáte jistotu.