Pokožka je velice unikátní v tom, že dokáže už na první pohled ukázat, v jaké kondici je nejen sama o sobě, ale také celé tělo. S člověk ustaraným a uhnaným rychle stárne i pokožka, s nadváhou se mastí, a naopak u zdravé osoby vzkvétá.

Důvodem je, že se na kvalitě pokožky odráží ohromné množství různých druhů živin, které jsou běžnou součástí našich těl. A dneska se přitom podíváme na tři specifické kategorie mikroživin, které vám dokáží zcela naopak pomoci k dokonalému výsledku.

Vše se zakládá už na běžných vitamínech

Vitamíny jako takové jsou vůbec ty nejznámější mikroživiny už jenom kvůli tomu, jak moc rozsáhlý vliv na lidský organismus vůbec mohou mít. A to především z toho důvodu, že jsou původci celé řady drobných biologických procesů, které se odehrávají v různých částech našeho těla. Pochopitelně tak i samotná kůže a pokožka dokáže trpět nedostatkem mnohých vitamínů především. Pro zlepšení kvality nám mohou pomoci přípravky jako jsou krémy s vitamínem C nebo A, které dokáží lokálně zásobovat dostatkem vitamínu pro vyřešení drobných nedostatků pleti.

Takzvané kovy a stopové prvky

Možná vás překvapí, že také kovy jako chemické prvky mají v našem těle opravdu velice důležité úlohy. Většinu lidí napadne hlavně železo, které je neodmyslitelnou součástí naší krve. Jenže mimo něj je tady celá řada podobných kovů, jako je třeba zinek, které se odráží specificky na zdraví pleti, nehtů, vlasů či vousů. Velké množství podobných kovů obsahují hlavně krémy na unavenou pleť, protože do značné míry jsou kovy zodpovědné za dostatečné prokrvování a viskozitu pokožky, což je hlavním problémem u unaveně vypadající pleti.

Extrémně důležité minerály

Samotné minerály jsou důležité pro tělo z mnoha důvodů. Proto vás tak nepřekvapí, že je také minerální kosmetika velice častou součástí běžné péče o tělo. V rámci samotné pokožky mají minerály hlavně ten význam, že dokáží velice efektivně pracovat s pigmentem, a hlavně zadržovat vodu. Díky správnému zadržování vody se tak netvoří unavené váčky, nebo naopak nedochází k vysychání pokožky.