Není pochyb o tom, že Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace mezi Čechy, když se rozhodují, kde trávit svou dovolenou. Ačkoliv si jezdí do Chorvatska rodiny, přátelé i zamilované páry především odpočinout, existuje mnoho dalších důvodů, proč se do krásného Chorvatska vydat.

Road trip po Istrii

Istrie je poloostrov, který je domovem lahodných vín a přepychových bílých lanýžů. Je to ráj jídla, který vidí jen málo turistů, ideální pro cestovatele na cestách. Rovinj je nejzachovalejší a nejoblíbenější město na poloostrově. Má ohromující staré město, bohaté pláže a četné zříceniny. Navštivte Muzeum dědictví, abyste se dozvěděli o historii regionu a pak si vychutnejte nádherné pláže (Monte, Lone Bay a Amarin), které jsou ideální pro koupání a lenošení.

Nejlevnější dovolená plná zážitků na vás češká v Chorvatsku.

Objevte zákoutí Záhřebu

Záhřeb má okouzlující staré město připomínající města jako Praha a Budapešť. K dispozici je spousta zeleně, pár nedalekých jezer a spousta historické architektury. Nezapomeňte navštívit masivní novogotickou katedrálu a středověkou staroměstskou bránu, kde najdete obraz Panny Marie z 18. století, který je považován za zázračný, protože přežil velký požár města v roce 1731. Tam jsou také tuny muzeí (nenechte si ujít muzeum Mimara), stejně jako pevnost Medvedgrad, která má výhled na město.

Ubytování Chorvatsko nabízí zejména v oblíbených v apartmánech. Jejich širokou nabídku objevíte na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Jednoduchým filtrem zúžíte výběr možností ubytování vám na míru, a to po celím Chorvatsku, včetně jeho ostrovů.

Navštivte klášter Krka

Tento srbský pravoslavný klášter je zasvěcen archandělu Michaelovi a je jedním z nejdůležitějších náboženských míst v Chorvatsku. Byl založena v roce 1345 a nachází se u malého a klidného jezera čtyřicet pět minut od Šibeniku. Je postaven v románském stylu a může se pochlubit jedinečnou kombinací byzantské a středomořské architektury. Pod budovou je přírodní jeskynní systém (místně známý jako „tajný kostel“), kde našli křesťanské symboly z 1. století. V knihovně jsou také knihy ze 16. století.