Všimli jste si, že alespoň 6 z 10 kosmetických produktů, které používáte, obsahuje jako klíčovou složku Aloe vera? Tato skromně vypadající, špičatá rostlina ve vaší zahradě je oslavována jako nejlepší bylinný lék v ajurvédské i moderní medicíně. S více než 200 živinami mohou úžasné účinky, které má tato superpotravina na vaše tělo, zastínit i ty nejdražší léky a kosmetické produkty. Pojďme se seznámit s 10 úžasnými zdravotními přínosy aloe vera pro celkovou pohodu.

Aloe vera, v sanskrtu také nazývaná Ghritkumari, je pouštní rostlina, která připomíná kaktus. Patří do čeledi liliovitých a je také jednou z nejstarších známých rostlin používaných k léčebným účelům. Historie také říká, že Aloe vera byla široce používána starými Egypťany, jako je Kleopatra, ke zvýšení jejich fyzické krásy!

Nyní víte, proč má Aloe vera v dnešní době na trhu tak vysokou poptávku! Udělejme nyní rychlý souhrn 10 nejlepších přínosů aloe vera pro zdraví, vlasy a pokožku, což dokazuje i moderní věda!

Nutriční výhody aloe vera:

Zde je podrobný přehled nutričního profilu šťávy z aloe vera (100 g)*:

* Balená šťáva obohacená o vitamín C

 • Celkový počet kalorií – 15
 • Tuk – 0 g
 • Bílkoviny – 0 g
 • Sacharidy – 3,75 g
 • Cukry – 3,75 g
 • Voda – 96 g
 • Vitamín C – 3,8 mg
 • Vápník – 8 mg
 • Železo – 0,15 mg

Výhody aloe vera pro zdraví, vlasy a pokožku:

Zde je našich 10 výzkumem podložených použití aloe vera pro pokožku , vlasy a zdraví. Pojďme se na ně podívat.

1. Léčí poruchy trávení:

Šťáva z aloe vera se používá jako tradiční domácí lék k léčbě zažívacích problémů, jako jsou poruchy trávení, zácpa, plynatost atd. Šťáva z aloe obsahuje mnoho enzymů, které mohou podporovat trávení tím, že štěpí tuky a cukry v potravě. Studie také ukazuje, že Aloe obsahuje sloučeninu zvanou Aloin, která funguje jako silné projímadlo pro hladší a konzistentní pohyby střev. Díky tomu je ideální pro zbavení se toxinů v žaludku a uvolnění trávicího traktu.

2. Léčí popáleniny, řezné rány a rány:

Jednou z nejlepších výhod Aloe vera jsou její léčivé vlastnosti! Podle studie Aloe vera účinně léčí rány způsobené popáleninami prvního, druhého stupně a operacemi. To se připisuje protizánětlivým látkám z Aloe, které mohou snížit zánět a bolest spolu s urychlením procesu hojení ran. S více než 99% obsahem vody v gelu může aloe také nabídnout rychlou úlevu od podráždění a pocitu svědění pro rychlejší úlevu.

3. Může zvrátit prediabetické stavy:

Studie ukazuje, že aloe vera byla schopna vrátit abnormální hladiny cukru v krvi u prediabetických pacientů po perorálním užívání extraktu po dobu 4 týdnů. Vědci naznačují, že tato hypokalcemická aktivita aloe vera je způsobena látkou zvanou Acemannan, která je účinná při snižování hladiny glukózy v krvi. Navíc prodloužený příjem Aloe vera také vedl ke zvýšení citlivosti na inzulín a ke korekci abnormálních hladin lipidového profilu v těle

4. Může vám pomoci zhubnout:

Pro mnoho lidí může aloe vera podporovat hubnutí zvýšením rychlosti metabolismu a urychlením celkového procesu trávení. Studie také ukazuje, že aloe může účinně snížit hromadění viscerálního tuku u myší krmených dietou s vysokým obsahem tuků. Další studie ukazuje, že aloe má na tělo účinky proti obezitě tím, že stimuluje zvyšující se výdej kalorií u potkanů ​​krmených dietou s vysokým obsahem tuku. Tento účinek však není u lidí zcela prokázán.

5. Má protirakovinné vlastnosti:

Aloe vera může také chránit naše tělo před mnoha druhy rakoviny . Studie z roku 2014 provedená na potkanech naznačuje, že chemoprotektivní účinky Aloe jsou připisovány sloučenině zvané Aloin. Tato látka působí tak, že inhibuje růst rakovinných buněk a zabraňuje jejich přeměně ve velké nádory. Jeho role v léčbě určitých typů rakoviny u lidí je však do značné míry zpochybňována bez silných podpůrných důkazů.

6. Může zlepšit imunitu:

Mnoho studií ukazuje, že aloe může pomoci posílit náš přirozený imunitní systém. Silné antimikrobiální vlastnosti tohoto činidla mohou chránit tělo před mnoha typy infekcí. Jedna studie také ukazuje, že antivirová aktivita Aloe vera může zabránit viru v připojení a vstupu do nové hostitelské buňky. To ukazuje, že Aloe vera lze použít jako lék proti chřipce, který chrání tělo před sezónními chřipkami.

7. Podporuje dobré zdraví ústní dutiny:

Výhody Aloe vera pro zdraví ústní dutiny jsou četné. Studie ukazuje, že antiseptické a protizánětlivé vlastnosti gelu z Aloe vera se ukázaly jako účinné při léčbě zánětu dásní a parodontitidy. Je také známo, že ústní vody vyrobené s Aloe vera prokázaly významné snížení zánětu a bolesti spojené s ústními problémy. Také protiplísňové vlastnosti aloe pomohly snížit vředy v ústech, vředy atd.

8. Hydratuje pokožku:

Aloe vera obsahuje 99 % vody, aminokyseliny, lipidy, steroly a vitamíny, které dokážou pokožku hydratovat a dodávají jí vláčnost. Brazilská studie potvrzuje, že lokální aplikace lyofilizovaného extraktu z aloe na pokožku účinně léčila suchou pokožku s jejími zvlhčujícími vlastnostmi. To je jedna z hlavních kosmetických výhod Aloe vera.

9. Oddaluje známky stárnutí:

Kromě použití gelu z aloe vera jako místního mléka, může být také konzumován jako doplněk k dosažení zdravé pokožky. Studie z roku 2009 ukazuje, že pacienti starší 45 let, kterým byla podávána perorální dávka Aloe vera, vykazovali výrazné zlepšení mimických vrásek a dalších známek stárnutí. Bylo zjištěno, že aloe je účinné při zvyšování hladiny kolagenu v kůži pro zlepšení elasticity.

10. Může zabránit vypadávání vlasů:

Aloe vera může vašim vlasům prospět mnoha způsoby! Dokáže hydratovat vaše vlasy a vyživovat je díky svému profilu bohatému na živiny. Studie také ukazuje, že Aloe vera může fungovat jako přírodní léčba vypadávání vlasů s mnoha enzymy obohacujícími vlasy, které jsou v ní přítomny. V tomto experimentu bylo pozorováno, že aplikace na pokožku hlavy s aloe vera šťávou, kokosovým mlékem a olejem z pšeničných klíčků stimulovala opětovný růst vlasů a aloe vera léčila problémy pokožky hlavy, jako jsou lupy .

Jak Aloe Vera užívat?

Aloe vera je všestranná složka, kterou lze použít nesčetnými způsoby k léčbě specifických problémů a zdravotních stavů. Zde jsou 3 hlavní formy, ve kterých se s oblibou používá:

 • Aloe Vera Gel: Aloe gel je hustá gelovitá látka extrahovaná z listů rostliny. Má hořkou chuť a je vhodný pro místní aplikace.
 • Šťáva z aloe vera: Šťáva z aloe je mazlavá tekutina připravená smícháním gelu z Aloe v mixéru nebo odšťavňovači spolu s malým množstvím vody. Tuto koncentrovanou šťávu lze přidat do ovocných nebo zeleninových šťáv, aby zakryla hořkou chuť a posílila zdravotní přínosy.
 • Aloe Vera Kapsle/Pills: Aloe vera kapsle nebo pilulky se připravují z výtažků z Aloe. Jsou to vysoce účinné léky, které se používají jako doplňky předepsané lékařem.