Bylinky jsou odedávna základem léčby po celém světe a není divu, že jsou mnozí bylinkáři a léčitelé pobouření, když se bylinná léčba označuje jako alternativní. Pokud nedůvěřujete farmaceutickému průmyslu nebo rádi podpoříte léčbu i přírodní cestou, nabízí se vám opravdu široké škála bylin, z nichž se mnoho ani nepěstuje v tuzemsku. Mezi velmi populární možnosti patří kratom. Není to tak dlouho, co ho nikdo v západním světě neznal, ale nyní je z něj populární lék na řadu neduhů.

Co byste o kratomu měli vědět

Mitragyna speciosa, tak zní latinský název kratomu. Jde o stálezelený strom, který roste jen v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Zatímco na Západě ho lidé znají teprve krátce, v zemích své domoviny je znám odjakživa. Používají se především jeho listy, které lze užívat i čerstvé, ale aby bylo možné je vyvážet, tak se suší a melou na prášek. Ten se následně užívá tak, že se smíchá s vodou či různými nápoji, s jídlem nebo se může konzumovat jen tak a zapít vodou. Prodej kratomu je v České republice zcela legální, takže ho bez problémů pořídíte.

Jaké má kratom účinky na tělo?

V kratomu je celá škála účinných látek, ale především jde o alkoaloidy mitragynin a 7-OH-mitragynin. Kratom může být lékem, ale může i uškodit, proto je třeba ho užívat jen v doporučených dávkách a užívání pravidelně přerušovat, aby nevznikla závislost. Jedná se o oblíbený stimulant, který vás nakopne energií. Pokud trpíte únavou, postačí vám malé množství kratomu. Pokud trpíte naopak nespavostí, stačí dávku kratomu zvýšit, protože ve vyšších dávkách má spíše sedativní vlastnosti.

Stal se populárním přírodním lékem na úzkost, deprese a také na všechny druhy bolesti, od bolesti hlavy až po různé chronické bolesti. Dokáže snížit hladinu cukru v krvi, takže je oblíbený u cukrovkářů a také dokáže podpořit zdravé pohyby střev, abyste měli pravidelnou stolici. I když zatím proběhlo jen minimální množství studí kratomu, uživatelé si ho velmi chválí, ale je třeba k němu přistupovat opatrně a začít ho užívat jen v malých dávkách, abyste věděli, jak na něj vaše tělo reaguje.

Pokud vás kratom zaujal, jedním z nejlepších míst pro pořízení je kratom velkoobchod Kratombird.cz. Naleznete zde všechny kmeny kratomu za skvělé ceny.