Kdo by v dětství neměl vzpomínku na žvýkačky? Balíček žvýkaček je pro mnohé z nás v období dospívání nutností. I když to může být zábavné, představovali jste si někdy, že můžete používat žvýkačky na hubnutí? Ano, tento jednoduchý návyk spolu se zdravými stravovacími návyky a správným cvičením může efektivně dosáhnout vaší cílové hmotnosti.

Jednoduchým způsobem, jak zhubnout žvýkáním žvýkačky, je nahradit kaloriemi nabité svačiny žvýkačkami, které ukojí návaly hladu. Projděte si tento článek pro další vzrušující podrobnosti, aniž byste ztratili minutu.

Jak žvýkačky pomáhají při hubnutí:

Žvýkačka je jedním z nejjednodušších způsobů, jak odolat pokušení zbytečně jíst. Pokud otevřete žvýkačku a žvýkáte ji, když máte chuť na nějaké nezdravé jídlo nebo když jste na procházce, pomůže vám to vyhnout se nadbytečným kaloriím a nechtěnému přibírání na váze. Zde je několik způsobů, jak můžete začlenit žvýkačku do své každodenní rutiny.

  • Pokud potřebujete sníst svačinu, můžete mezi jídly žvýkat žvýkačku.
  • Když jste na večírku nebo v kině, dejte si žvýkačku.
  • Při vaření můžete použít žvýkačku, protože byste mohli nevědomky okusovat vaření.
  • Dejte si do kabelky balíček žvýkaček, abyste nepropadli těm kalorickým svačinkám.

Výhody žvýkačky pro hubnutí:

  • Žvýkačka vám pomůže sníst méně kalorií.
  • Žvýkačka pomáhá zhubnout obličejový tuk, protože vaše čelist pracuje se všemi svaly.
  • Ve srovnání s lidmi, kteří nežvýkají žvýkačku, spálí ti, kteří žvýkají žvýkačku, více kalorií.
  • Pomáhá vaší touze po svačině až o 40 procent tím, že snižuje chuť k jídlu.
  • Můžete zhubnout až 10 liber za rok tím, že uděláte nějaké změny životního stylu, jako je chůze po schodech spolu se žvýkačkou.
  • Nejvýznamnějším přínosem žvýkaček je, že nahrazením pytlíku chipsů žvýkačkou můžete zhubnout až dvě kila ročně.

Nejlepší žvýkačky na hubnutí:

Předkládáme vám seznam typů žvýkaček, které najdete a které lze použít při hubnutí podle vaší chuti a potřeby.

1. Žvýkačka bez cukru:

Jak název napovídá, tento typ žvýkačky je bez cukru a je považován za užitečný při hubnutí. Ujistěte se, že nepřekročíte hranici 50 až 20 gramů žvýkačky bez cukru denně.

I když je to dobré, cokoli přebytečného může způsobit více škody než užitku. Umělá sladidla přítomná v žvýkačce bez cukru mohou mít vážné zdravotní účinky, pokud se užívají v nadměrném množství.

2. Žvýkačka s kofeinem:

Jednou z prominentních sloučenin nacházející se v mnoha čajích a kávě je kofein. Pomáhá spalovat tuk a kalorie přítomné ve vašem těle, čímž vám pomáhá ztratit tuk v tomto procesu. Konzumací kofeinové žvýkačky se také projevuje významný pokles indexu tělesné hmotnosti a tuku.

Pokud jste vášnivým pijákem kávy, snažte se nejíst příliš mnoho kofeinové žvýkačky, protože může překročit limit příjmu kofeinu za den.

Jedna žvýkačka denně nemusí způsobit mnoho vedlejších účinků, ale ujistěte se, že se vyhnete nadměrné konzumaci kofeinu.

3. Nikotinové žvýkačky:

Nikotin je běžnou součástí cigaret. Díky tomu budete méně jíst snížením chuti k jídlu. Pomáhá vašemu tělu spálit všechny tyto přebytečné kalorie zvýšením metabolismu vašeho těla.

Přestože užívání nikotinové žvýkačky má své výhody, má škodlivé účinky, protože může být návykové. Používání nikotinových žvýkaček na hubnutí se nedoporučuje, pokud se nesnažíte přestat kouřit.

4. Žvýkačka s cukrem:

Obecně platí, že žvýkačka má mnoho konzervačních látek, cukrů a aromat, díky kterým je tak zábavná. Konzumace žvýkačky s cukrem vám může na okamžik přinést štěstí, ale její pravidelné používání může způsobit mnoho vedlejších účinků na vaše zdraví ústní dutiny.

Pokud sháníte žvýkačky na hubnutí, tak té s cukrem se raději vyhněte. Funguje to na osvěžení úst jednou za čas, ale ne z dlouhodobého hlediska.

Nadměrná spotřeba a účinky na vaše zdraví:

Cokoli, co se překročí, může způsobit více škody než užitku. Žvýkačka vám skutečně pomůže snížit příjem kalorií, ale přehánění může způsobit více škody než užitku.

Pět kousků žvýkačky by mělo být limitem, protože přebytek žvýkačky může způsobit nadýmání, protože při procesu můžete spolknout vzduch.

Sorbitol je nízkokalorické sladidlo, které působí jako projímadlo, které se nachází v mnoha žvýkačkách bez cukru.

Užijte si tedy sladké výhody žvýkačky tím, že budete udržovat rovnováhu, takže možná nebudete muset čelit žádným nepříznivým účinkům.